Background image

SAVE THE DATE! Przypominajka o dacie ślubu.

9 czerwca, 2022
9 czerwca, 2022 • 0 Comments

SAVE THE DATE! Przypominajka o dacie ślubu.

Razem z Karolem mamy generalnie to do siebie, że bardzo często o czymś zapominamy. Dlatego jeśli ktoś nam nie wyśle konkretnego zaproszenia na Teamsie czy dodanego Outlooku zaproszenia na spotkanie, świętowanie czy inną celebrację, to po prostu wypada nam to z głowy. U nas nawet forma przypomnienia lub powiedzenia o czymś musi być taka w pełni zmaterializowana.

Stąd też rozdaliśmy naszym gościom prawie na rok przed ślubem coś, co po angielsku nazywa się „Save the date”, a po polsku można by przetłumaczyć jako „Zapisz sobie datę” albo „Przypominajka”.? Nasze „Save the date” miało wyjątkową formę – otóż ich forma już pokazywała, jaki będzie motyw przewodni wesela, jeśli chodzi o kolor – a w zasadzie jeden z kolorów: różowy.

Owe „Save the date” na jednej stronie miało oczywiście datę ceremonii, a po drugiej stronie, aby jeszcze bardziej je urozmaicić, by nie była to tylko pusta, wyrwana kartka z kalendarza, nad tym kalendarzem z zaznaczoną datą 18 czerwca znajduje się nasze zdjęcie.? Może nie jest to jedno z pierwszych zdjęć, na których jesteśmy razem, ale jest to jedno z pierwszych zrobionych po tym, jak zostaliśmy już z Karolem parą. Ja miałam wtedy siedem lat, Karol osiem, a fotografię wykonano w charakterystycznej piwnicy, która była dla nas miejscem zabaw i imprez w starym domu Karola. Co ciekawe, samo zdjęcie zostało zrobione podczas jego urodzin, które zawsze miały wyjątkowe miejsce w kalendarzu.?

Oczywiście na tego typu imprezach mieliśmy pole i wolność do działania, i jak to na młodzież przystało – pomysłów na zabawę nam nie brakowało. Jednym z nich była gra w butelkę – na buziaki. Był buziaki w policzek i buziaki w usta, była też szansa na tzw. „oddawane” i robiliśmy z Karolem wszystko,żeby te oddawane buziaki były takie, jak być powinny. ?