Background image

Belvedere – czyli co nieco o alkoholu na weselu

11 czerwca, 2022
11 czerwca, 2022 • 0 Comments

Belvedere – czyli co nieco o alkoholu na weselu

Nie ulega wątpliwości, że w naszej kulturze alkohol na weselu to pozycja niemal obowiązkowa. Owszem, zdarzają się celebracje bez procentowych trunków, my z Karolem jednak postawiliśmy na oryginalne podejście do alkoholu, jaki pojawi się na stołach podczas naszego przyjęcia weselnego.

Przede wszystkim, nie może na nich zabraknąć wódki Belvedere – ten trunek łączy w sobie najsurowsze metody wytwarzania oraz 600 lat historii produkcji wódki. Międzynarodowy sukces Belvedere Vodka zaczęła osiągać w latach 90-tych ubiegłego wieku. To właśnie wtedy nasz lokalny Polmos Żyrardów – jedna z największych ówcześnie firm, produkujących alkohole – postanowił stworzyć własne, unikalne marki. W efekcie w 1993 roku – w tym samym, w którym na świat przyszła maleńka Gosia – wyprodukowano pierwsze butelki trunku o nazwie Belvedere Vodka. Już trzy lata później, jako pierwsza na świecie luksusowa wódka, Belvedere trafiła na amerykański rynek, tworząc kategorię Super Premium Vodka. Co więcej, jest to ten sam alkohol, co James Bond spożywał w filmnie „Spectre”.

Columbia Pictures, Belvedere

Co ciekawe, samo słowo „Belvedere” oznacza „beautiful to see”, czyli „dobrze widzieć” – a my uważamy, że naszych gości takżę dobrze widzieć, celebrujących z nami najwazniejszy dzień naszego życia, a zarazem pierwszy dzień bycia Żoną i Mężem. Rzecz jasna, nie samą wódką żyje człowiek – z tego powodu w naszym weselnym menu zagości szeroki wybór drinków i koktajli do wyboru.

Naszym ulubionym drinkiem jest whisky sour, w skład którego wchodzi whisky, sour mix i angostura.? Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by goście spróbowali zupełnie innych smaków, sięgając po tequila boom boom (czyli mieszankę tequili ze sprite’em), kamikaze (wódka czysta, blue curacao i sok cytrynowy), mojito virgin (limonka, mięta, cukier trzcinowy, woda gazowana), cuba libre (rum, sok z limonki i cola), czy też… sex on the beach (wódka, likier kokosowy, soki żurawinowy, ananasowy, pomarańczowy).

Co więcej – nasi goście weselni już teraz mogą zastanawiać się, z jakich pozycji, zawartych w cocktail menu, zdecydują się skorzystać podczas przyjęcia. Menu z drinkami można bowiem na spokojnie przeanalizować. Znajduje się poniżej.